fbpx

Slapukų naudojimo taisyklės

Slapukų naudojimo taisyklėse yra aprašytas slapukų naudojimas UAB „iLotus“ svetainėse, nurodyti slapukų naudojimo tikslai, taip pat vartotojų teisės keisti ir pasirinkti slapukų naudojimą pagal savo poreikius.
Kas yra slapukai?
Slapukai yra maži tekstiniai dokumentai, kuriuos žiniatinklio naršyklė (pavyzdžiui, Internet Explorer, Firexox, Safari ir kt.) išsaugo vartotojo galutiniame įrenginyje (kompiuteryje, mobiliajame telefone, planšetėje) tada, kai vartotojas lankosi interneto svetainėje, kad identifikuotų naršyklę arba naršyklėje išsaugotų informaciją arba nustatymus. Tokiu būdu slapukų pagalba žiniatinklio svetainė įgyja galimybę išsaugoti vartotojo individualius nustatymus, at­pažinti jį ir atitinkamai reaguoti, siekiant pagerinti naudojimosi svetaine patirtį. Vartotojas gali atšaukti arba apriboti slapukų naudojimą, tačiau be slapukų nebus įmanoma visavertiškai naudotis visomis svetainių funkci­jomis.
Funkciniai slapukai
Naudodama funkcinius slapukus svetainė prisimena vartotojo pasirinktus nustatymus ir atliktus pasirinkimus, kad vartotojas galėtų patogiau naudoti svetainę. Šie slapukai saugomi vartotojo įrenginyje nuolat.
Pajėgumo / analitiniai slapukai
Analitiniai slapukai apibendrina informaciją, kaip vartotojas naudoja žiniatinklio svetainę, konstatuoja dažniau lankomus skyrius, įskaitant turinį, kurį vartotojas renkasi, peržiūrėdamas svetainę. Informacija naudojama analizės tikslais, kad išsiaiškintų, kas domina svetainės vartotojus, ir galėtų pagerinti svetainės funkcionalumą, padaryti ją patogiau naudojamą. Analitiniai slapukai identifikuoja tik vartotojo įrenginį, tačiau neatskleidžia vartotojo tapatybės. UAB „iLotus“ naudoja duomenų tvarkytojo Google Inc. analizės įrankį Google Analytics.
Kokiems tikslams (ketinimams) UAB „ilotus“ naudoja slapukus
UAB „iLotus“ naudoja slapukus, kad:
  • užtikrintų svetainės funkcionalumą;
  • pagerintų svetainės naudojimo patirtį;
  • pritaikytų svetainės funkcionalumą vartotojo naudojimo įpročiams (įskaitant kalbą, paieškos nustatymus);
  • įgytų statistikos duomenis apie svetainės lankytojų srautą (lankytojų skaičių, svetainėje praleistą laiką ir kt.);
  • parengtų ir įdiegtų patobulinimus.
Kiek ilgai saugomi slapukai
Jei nėra nustatyta kitaip, slapukai saugomi, kol atliekamas veiksmas, kuriam tikslui jie rinkti, ir po to jie ištrinami.
Slapukų panaudojimo teisinis pagrindas
Lankantis UAB „iLotus“ svetaines ir puslapius, vartotojui pavaizduojamas langas su pranešimu apie tai, kad žiniatinklio svetainėje naudojami slapukai.
Slapukų naudojimo teisinis pagrindas yra UAB „iLotus“ pagrįstas (teisinis) interesas, susijęs su jos komercinės veiklos užtikrinimu – užtikrinti svetainės funkcionalumą ir analizuoti UAB „iLotus“ svetainės naudojimo veiklą, taip pat parengti ir įdiegti jų patobulinimus.
Duomenys apdorojami, remiantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 punkto f) papunkčiu.
Slapukų panaikinimas
Jei vartotojas nenori, kad būtų naudojami slapukai, kiekvienos žiniatinklio naršyklės saugos nustatymuose galima slapukus apriboti ir ištrinti. Tačiau reikia turėti omenyje, kad negalima atsisakyti privalomų ir funkcinių slapukų naudojimo, nes be jų svetainės visaverčio naudojimo užtikrinimas nėra įmanomas.
Šalia atsisakymo galimybės Jūs galite atsisakyti Google Analytics atliekamo informacijos rinkimo parsisiųsdami ir aktyvindami Google Analytics naršyklės opciją.
Kontaktinė informacija
Portalo www.zw3d.lt asmens duomenų tvarkymo duomenų valdytojas tvarkymui, susijusiam su paslaugų kokybės tobulinimu: UAB „iLotus“, Įmonės kodas: 303023092, Lukiškių gatvė 3-406, Vilnius, Lietuva, LT 01108
Su UAB „iLotus“ privatumo politika galite susipažinti čia
Išsamesnę informaciją apie slapukų naudojimą arba fizinių asmenų duomenų tvarkymą, Jūs galite gauti, rašydami el. pašto adresu: info@zwcadsoft.lt